Načítavam

Služby

Service

Repas náprav PSA

Autoservis-Jurík Miroslav sa od roku 2005 zaoberá repasom zadných náprav vozidiel PSA. Peugeot, Citroën, Renault

Autoservis-Jurík Miroslav Vám ponúka Servis podvozku:
Výmena čapov, ramien silentblokov, ložísk, tlmičov
Opravu a výmenu riadení, manžiet
U nás máte kompletný servis podvozku vrátane 3D geometrie
Prácu vykonávajú zaškolení mechanici

Oprava podvozku

Ak chcete vaše vozidlo udržať v bezpečnom režime a čo najviac predĺžiť jeho životnosť, musíte náležitú pozornosť venovať stavu podvozku. Jednou z najviac namáhaných častí podvozku je zavesenie kolies. Po najazdení určitých kilometrov je potrebné jednotlivé diely meniť a pravidelne kontrolovať. Inak môžu byť príčinou vôle v riadení, a teda môžu spôsobiť nemalé problémy pri vedení vášho vozidla.

Keď sa Vám jamy nevyhnú, odnesie si to (najmä) podvozok

Určite viete, možno ste to zažili na vlastnej koži, že na slovenských cestách trafiť jamu nie je žiadny problém. Neriešme teraz náhradu škody. Poďme sa na tento každodenný problém pozrieť z iného hľadiska. Čo všetko sa môže vplyvom nárazu na aute poškodiť?

Keď už robíte, čo robíte, teda jazdíte a výtlk sa Vám nevyhne, ba ani za svet naozaj „neuhne“, snažte sa ešte pred tým ako „navštívite“ výtlk, pribrzdiť auto na minimálnu rýchlosť. Ale pozor, tesne pred vpádom kolesa do diery, jamy, výtlku, čo i len 5-10 cm hlbokých (žiaľ aj viac) uvoľnite brzdový pedál! To preto, aby ste buď cez  jamu „preleteli“ a tým eliminovali (alebo znížili) rozsah poškodenia vozidla. Ak sa to nepodarí, tak nebrzdite preto, aby sily pôsobiace na nápravu boli menšie, ako keď budete stáť na brzde. Iný, alebo lepší recept ako bezbolestne výtlky triafať bohužiaľ nie je.

                          AKO TO FUNGUJE

Komponenty podvozku patria medzi najčastejšie poruchové časti automobilu, z dôvodu neustálej práce s nerovnosťami na vozovke. Aby sa pasažieri cítili vo vozidle naozaj komfortne, všetky tieto časti musia fungovať správne. Poruchu niektorej z častí podvozku je možné odhaliť za pomoci špecifického zvuku ktorý môže vydávať.